Konkursy wiedzy 2019

KONKURS WIEDZY

W tym roku konkurs wiedzy dotyczy świętości. W materiałach znajdziecie teksty mówiące teksty mówiące o tym, czym świętość jest, jak ją osiągnąć, a także jak się przejawia. Wśród nich znajduje się też pewna opowieść o chłopcu, który żył w wielkiej przyjaźni ze swoim Aniołem Stróżem oraz z Bogiem – bez czego świętość jest właściwie niemożliwa. Są to najczęściej fragmenty dłuższych tekstów, zainteresowanych zachęcam do sięgnięcia po całość (już poza konkursem), szczególnie po napisaną przez papieża Franciszka „Gaudete et exsultate”. Uważny czytelnik zauważy, że papież – podobnie jak wy – o świętości uczył się od Księdza Bosko.

Materiały:

Kategoria M  – pobierz

Kategoria S  – pobierz

Kategoria L – pobierz

 

KONKURS MUZYCZNY „JAKA TO MELODIA?”

W tym roku zaprzyjaźnimy się w sposób szczególny z pieśniami ku czci Matki Bożej. Ich listę, teksty oraz nagrania znajdziecie na oficjalnej stronie śpiewnika Siedleckiego:

http://spiewniksiedleckiego.pl/?page_id=852
Oprócz pytań sprawdzających znajomość tekstu i melodii, pojawi się też jedno pytanie otwarte, wymagające kreatywności. Oprócz pieśni umieszczonych w kategorii „Pieśni do Maryi Panny” znać należy także te spośród pieśni adwentowych i wielkopostnych (pasyjnych) które skierowane są właśnie do niej. Które to są? Szukajcie, a znajdziecie

nuty